??????????

Zapraszamy wszystkie klasy do udziału w kolejnej przedświątecznej akcji naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu 🙂

zbiorka telefonów sprzątanie swiata

Informacje z roku szkolnego 2017/2018

24.04.

Weź udział w Wielkiej Zbiórce Książek dla małych i dużych pacjentów.

Książki można oddawać  od 25  kwietnia do 20 maja dla nauczyciela Agnieszki Andryszczyk.
Oddaj książkę w bardzo dobrym stanie, taką którą chciałbyś ofiarować bliskiemu podczas choroby.
Zapraszam wszystkie klasy do udziału w tym wolontariacie.
A.Andryszczyk

__________________________________________

mik1

AKCJA „Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi!”

Czas trwania akcji:  od 1.12.17 r. do 21.12.17 r.
Miejsce zbiórki telefonów: specjalnie oznaczony karton w holu główny szkoły.
Co zbieramy:   stare, nieużywanych telefony komórkowe.

Osoba odpowiedzialna za  akcję: Bartosz  N  – klasa 6a

Dla kogo zbieramy telefony: dla Fundacji Św. Mikołaja.
Fundacja przekazuję wszystkie zebrane przez nas telefony dla  firmy recyklingowej, która w zamian przekazuje fundacji pieniądze.

MISJA FUNDACJI –  to rozumieć i pomagać. Chcemy pomagać mądrze, tak jak nasz patron – biskup św. Mikołaj, jeden z największych świadków wyobraźni miłosierdzia. Wiemy, że wspólnie doświadczana ludzka bieda otwiera serca, buduje więzi, prowadzi do prawdziwego spotkania drugiego człowieka. Swoje miejsce widzimy w dotarciu do ludzi w potrzebie. Dlatego nie bez przyczyny łączymy działalność charytatywną, edukacyjną i naukową.

Fundacja Świętego Mikołaja istnieje od 18 lat. Od kilku lat nasza działalność koncentruje się na pomocy zdolnej młodzieży. Od 2010 roku prowadzimy fundusz stypendialny „Stypendia Świętego Mikołaja”. Aktualnie są to dwa programy stypendialne: „Stypendia św. Mikołaja” (www.stypendia.mikolaj.org.pl) oraz „Na rodzinę można liczyć” (www.ikea.pl/stypendia – we współpracy i dzięki wsparciu firmy IKEA). W ich ramach wspieramy uzdolnione dzieci i młodzież z całej Polski. Programy stworzyliśmy, by budować solidarną więź między uczniami, szkołami i absolwentami. Naszym celem jest nie tylko zbiórka pieniędzy na stypendia dla bardzo zdolnych uczniów, ale również aktywizacja społeczności lokalnych, które zachęcamy do wspierania uczniów i dawania im tym samym szansy na lepszą przyszłość.

Opiekun SKW SP 115

___________________________________________
AKCJA WOLONTARIATU SP 115 dla FUNDACJI „Mam Marzenie”.
Wszystkim klasom, wolontariuszom w imieniu Fundacji „Mam Marzenie” dziękuje za zaangażowanie i pomoc.
Wszystkie zebrane pluszaki, gry, puzzle, pomoce plastyczne 25 listopada trafią do małych pacjentów przebywających w szpitalu.
IMG_1526 (2)
Opiekun SKW
___________________________________________

39. PZU Maraton Warszawski 2017 r.

W dniu 24.09.17 r. wolontariusze naszego klubu wzięli udział w pomocy podczas maratońskiego biegu.
W tym roku opiekowaliśmy się odżywczym punktem 5 czyli 15 km biegu.
Wolontariusze biegaczom podawali wodę, banany i cukier oraz dopingowali do dalszego biegu.
Dziękuję wszystkim wolontariuszom oraz rodzicom klasy 4 c za pomoc podczas tego dnia!
Opiekun SKW SP 115 Agnieszka Andryszczyk,Adriana Michalak
i nauczyciel Katarzyna  Lutyńska.

IMG_1160 IMG_1161 IMG_1163 IMG_1162 IMG_1176 IMG_1180

___________________________________________

Business Warszawa Run 2017 r.
W dniu 3.09.17 r. wolontariusze naszego klubu wzięli udział w pomocy podczas corocznego charytatywnego biegu dla fundacji Jaśka Meli.
Wolontariusze pracowali na punkcie odżywczym i medalowym,  podawali biegaczom wodę, medale.
Dziękuję wszystkim za wspólną pracę.
Opiekun SKW Sp 115

IMG_1099 IMG_1117 IMG_1111 IMG_1095

INFORMACJE Z POPRZEDNIEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Udział naszego klubu w dniu 11.06.17 w Triathlon Enea Warszawa.
Wolontariuszem dziękuję za udział w ostatniej akcji w tym roku szkolnym!

enea004 enea005 enea006 enea007 enea008 enea001 enea002 enea003

______________________________________________________

Udział wolontariuszy naszej szkoły w imprezie biegowej ORLEN WARSAW MARATHON 2017.

Dziękujemy wszystkim uczniom za wspólną pracę:)
Opiekunowie SKW

PART_1493041119605 PART_1493041097654

______________________________________________________

Wizyta Wolontariuszy w dniu 10.04.17 r. z klasy 5B, 6A, 4A w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.
Przekazanie stroików i kartek Wielkanocnych dla Artystów.
Rozmowa i spotkanie z niezwykłą artystką Panią Danuta Muszyńska-Zamorska, polską malarką, witrażystką i gobeliniarką.Artystka odznaczona została Złotym Krzyżem Zasługi, honorową odznaką Łodzi oraz srebrnym medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis”. Artystka znana jest także z licznych akcji charytatywnych na rzecz dzieci. Za taką działalność nagrodzona została Orderem Uśmiechu. Od 2007 roku, wraz z mężem mieszka w Domu Aktora w Skolimowie.
Wszystkim klasom i wolontariuszom bardzo dziękujemy za wspólną pracę i pomoc podczas wykonywania stroików.
Opiekunowie SKW 🙂

skol1 skol4 skol3 skol2