SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2017/2018

Przewodniczący: Karolina Barbrich, kl. VIIa

Z-ca przewodniczącego: Angelika Urban, kl. VIIb

Opiekun Samorządu: p.Daria Długozima

Ogólne cele Samorządu Uczniowskiego klas 4-7 w roku szkolnym 2017/2018.

– Reprezentowanie środowiska uczniowskiego
– Budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i przydatności działania na rzecz szkoły
– Działania na rzecz ogółu uczniów oraz obrona ich praw
– Aktywność uczniów wobec samodzielnego rozwiązywania spraw  oraz podejmowanie współpracy z nauczycielami przy realizacji celów wychowawczych placówki szkolnej
– Budowanie demokratycznych wartości wśród uczniów przy rozwiązywaniu, współdziałaniu zadań oraz kształtowanie odpowiedzialności za podejmowane działania
– Rozwijanie umiejętności współpracy w grupie, samodyscypliny i samooceny uczniów
– Szanowanie i dbanie o dobre imię szkoły oraz pielęgnowanie  tradycji
– Zaspokajanie potrzeby twórczej aktywności
– Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań
– Kształtowanie umiejętności projektowania i organizowania imprez szkolnych

Weź ze sobą MIŁE SŁOWO…. I podaj dalej!

W marcowe, chłodne dni próbowaliśmy rozgrzać nasze serca miłym słowem. Po całej szkole rozwieszone były małe plakaty z hasłem: „Weź ze sobą MIŁE SŁOWO…. I podaj dalej!”

Każdy z nas mógł oderwać dowolną małą karteczkę i podać dalej. Miłe słowa schodziły jak ciepłe bułeczki i trzeba było na bieżąco produkować następne. Na szczęście chętnych nie brakowało.

Pamiętaj, miłe słowa stosuj codziennie, nawet bez recepty!

Walentynki

W dniach od 12 do 14 lutego w naszej szkole działała poczta walentynkowa. Uczniowie mogli wrzucać swoje walentynki do przygotowanej uprzednio miłosnej skrzynki, która znajdowała się przy wejściu do szkoły. Trzy słodkie amorki sprawnie rozdały walentynkowe wyznania miłosne.

GÓRA GROSZA 2017/2018

Od listopada 2017 r. do stycznia 2018 r. uczniowie SP 115 wzięli udział w XVIII edycji ogólnopolskiej akcji „Góra grosza” pod patronatem „Towarzystwa Nasz Dom”. Posortowane, policzone i zapakowane pieniądze w ogromne kartonowe pudła zostały odniesione wraz z odcinkami nadania paczki na Pocztę Polską.

Zebrane w akcji pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w rodzinnych domach dziecka, rodzinach zastępczych i pogotowiach.

16 stycznia

KONKURS Zwierzaki w obiektywie – konkurs fotograficzny szczegóły