im.Wandy Turowskiej

 Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2018/2019



Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR
Żaczek
Wojtas Filip – wyróżnienie
Niedziałkowska Tosia – wyróżnienie
Maluch 
Nowacka Agata – wynik bardzo dobry
Skrzydło Tymon – wyróżnienie
Opalińska Pola – wyróżnienie
Kacper Zdrodowski – V
Paśko Mikołaj – wyróżnienie
Beniamin
Milczarek Kamil – wyróżnienie
Ratański Wojciech – wynik bardzo dobry
Zięcina Nadia – wyróżnienie
Krawczyk Dominika – wyróżnienie
Kadet 
Assbury Julian – wyróżnienie

Lista uczniów z naszej szkoły nagrodzonych

w XXII Dzielnicowym Konkursie Matematycznym im. Jana Śniadeckiego rok szkolny 2018/2019:

Kamil Milczarek – klasa Va – I miejsce

Przemysław Warmijak – klasa VIIb – II miejsce

Katarzyna Noworyta – klasa VIIIb – III miejsce


Mistrzostwa Mokotowa w Piłce Nożnej Chłopców!
Nasza szkoła w tym turnieju wywalczyła 3miejsce!
Bramki strzelone w finale zostały przez Wojtka D 6a i Szymona B 5a.


Uczniowie zakwalifikowani do

II etapu XXII Konkursu Matematycznego Jana Śniadeckiego

Klasa IV

  1. Mikołaj Paśko, kl. IVa
  2. Samanta Medyńska, kl. IVc
  3. Konstanty Kącki, kl. IVd
  4. Alan Kassenberg, kl. IVd

Klasa V

  1. Kamil Milczarek, kl. Va

Klasa VI

  1. Tomasz Achramowicz, kl. VIc

Klasa VII

  1. Przemysław Warmijak, kl. VIIb
  2. Bartłomiej Niemczyk, kl. VIIa

Klasa VIII

  1. Katarzyna Noworyta, kl. VIIIb
  2. Helena Chromińska, kl. VIIIb

W dniu 21.03.19 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach pływackich.
Dziewczęta drużynowo wywalczyły 5 miejsce.
Wyniki indywidualne :
Łucja P. z 3a II miejsce,Karolina S z 6a IV miejsce,Ola Z.z 6a IV miejsce,Maja N z 4d IV miejsce.
Wyniki indywidualne u chłopców:
Slawek D.z 6b I miejsce,Max I. z 6a II miejsce,Igor K. z 6b IV miejsce,Maksymilian Cz. z 5a IV miejsce.
Gratuluje naszym pływakom startu!

Podczas Mistrzostw Mokotowa w Badmintona kat.klasy 5-6 drużyna dziewcząt wywalczyła III miejsce.Drużyna chłopców wywalczyła II miejsce.

„Ortografia na medal” – konkurs
W Szkole Podstawowej nr 115 odbył się etap szkolny do  XIX Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”. Spośród kilkunastu piszących trudny test ortograficzny do etapu dzielnicowego przeszli następujący uczniowie:
 
Z klas IV-VI:
Kamil Milczarek – 5a
Jan Czmuda – 6a

Nadia Zięcina – 6c

Z klas VII-VIII:
Lena Zalewska – 7b

Martyna Brodzisz – 8a
Aleksandra Biernacka – 8b
 
W etapie dzielnicowym, który odbył się w SP nr 307 uczestniczyło 75 uczniów z 13 mokotowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Laureatami z naszej szkoły zostali: Jan Czmuda (II miejsce) oraz Aleksandra Biernacka (II miejsce).
 
Nasi uczniowie zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, gdzie zmierzyli się z kolejnym bardzo trudnym testem ortograficznym w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki XIX Konkursu Ortograficznego, które ukażą się  26 marca 2019 r. Trzymamy mocno kciuki i liczymy, że Warszawskim Mistrzem Ortografii zostanie uczeń/uczennica z naszej szkoły! 🙂
Uroczyste podsumowanie etapu dzielnicowego i oficjalne ogłoszenie wyników i Mistrzów (Warszawski Mistrz Ortografii) odbędzie się 6 marca o godzinie 13.00 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4. Zapraszamy wszystkich finalistów – laureatów I, II i III miejsca etapu dzielnicowego.
Wszystkim bardzo dziękuję za udział w konkursie! – Daria Długozima

Udział klas 2-4 w zawodach sportowych pt.”Mój pierwszy krok do sportu”.

Udział naszej Szkoły w Mistrzostwach Mokotowa w Unihokeju dziewcząt i chłopców.
Mistrzostwa Mokotowa w Piłce Ręcznej.
Dziewczęta po wygraniu swojej grupy z wynikiem 7:3 przeszły do finału turnieju.
Po zaciętych pojedynkach ze szkołami: 85,202,272 zajęły 4 miejsce.
Całej 13 osobowej drużynie dziękuję za wspólne treningi i walkę w zawodach.
A.Andryszczyk


Mokotowskie Jesienne Biegi Przełajowe 2018 r. II miejsce dla  naszej szkoły w klasyfikacji drużynowej.
Wywalczone miejsca indywidualne:
1 mce – Ludwika Piotrowska 1c
2 mce – Helenka Gąsiorowska 1a,
1 mce- Antek Kotowski 1a,
1 mce – Kostek Kącki 4d,
2 mce – Szymon Boboryko 5a,
1 mce – Łucja Piotrowska 3a,
3 mce – Maja Niedziałkowska 4d,
1mce – Sławek Dąbrowski 6b,
3 mce -Paweł Komsta 6b,
7 mce – Agata 6b,
1 mce – Dominik Butta 8a,
6 mce – Zuzanna Chlebińska 8b,
Wszystkim biegaczom dziękujemy za start w tych biegach przełajowych.

Mistrzostwa Mokotowa w Biegach Przełajowych 2018 r.
Najlepsze miejsca uzyskali uczniowie:
II mce – Kostek Kącki – 4d,
II -mce – Sławomir Dąbrowski 6b,
IV mce – Dominik Butta 8a,
VII mce – Barbara Klatka 6a,
X mce – Szymon Boboryko 5a,
Wszystkim uczniom dziękujemy za start i gratulujemy zajętych miejsc!
Nauczyciela wf


Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018

Konkurs – Recykling w rękodziele, czyli coś z niczego.

 Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska oraz wykorzystanie dostępnych materiałów ekologicznych i surowców wtórnych do zrobienia ciekawych przedmiotów. Na konkurs wpłynęło sporo prac, spośród których komisja
w składzie:

  1. Daria Długozima
  2. Adriana Michalak

wyłoniła następujących zwycięzców:

Klasy I-III

  1. Marcel Godlewski oraz bracia Chmielewscy – Gustaw, Eryk, Karol
  2. Kostek Czmuda
  3. Michalina Borysiuk

Klasy IV-VII

  1. Maja Rogińska
  2. Jana Senicic
  3. Liwia Szerszeń

Pokazaliśmy, że odpadom można dać drugie życie, tworząc nowe rzeczy, zarówno zabawki, jak i przedmioty codziennego użytku. Mogliśmy podziwiać piękny domek
z najmniejszymi nawet szczegółami, kolorową gitarę, świnki skarbonki, pomysłową perkusję, klepsydrę, wazony, kolczyki z porcelany, kolorową  parasolkę, przeróżne potwory. J

Serdecznie dziękuję za udział w konkursie i przepiękne prace.

Opiekun Samorządu – Daria Długozima


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „WIOSNA POEZJĄ MALOWANA”

w kategorii klas 0-3

I miejsce- Helena Zagajewska, kl. 3a
II miejsce Helena Jaczyńska, kl. 0b
III miejsce-Maja Paśko, kl. 2a  i  Maja Warmijak, kl. 3d
wyróżnienia: Maciej Matejak, kl. 2b i Alex Kennedy, kl. 3a

w kategorii klas 4-7

I miejsce-Bartosz Prokocki, kl. 4a
II miejsce-Zofia Zagajewska, kl. 6a
III miejsce-Aleksandra Łęcka, kl. 6a
wyróżnienia: Karol Chmielewski, kl. 5a i Anna Duszewska, kl. 5b

Słodkie upominki dla każdego uczestnika oraz nagrody dla laureatów ufundowała Rada Rodziców
GRATULUJEMY !!!

____________

Wyniki  Konkursu Matematycznego im. Jana Śniadeckiego

Klasa VII
Katarzyna Noworyta – III miejsce

Klasa VI
Przemysław Warmijak – wyróżnienie

Klasa V
Łukasz Dublas – II miejsce
Jan Czmuda – III miejsce
Wojciech Ratański – wyróżnienie

____________

Sukces szachowy Wojtka Ratańskiego z klasy 5a.
W Międzyszkolnym Turnieju Mokotowa rozegranym w SP 307 zajął I miejsce.

 


Sukces Marianki z kl. 6a

Nasza koleżanka na Festiwalu MAM TO! w ramach konkursu solistów została wyróżniona za aktorskie, pełne humoru  wykonanie utworu „Klipsy”. Natalia Kukulska i Michał Dąbrówka, jurorzy konkursu, stwierdzili, że piosenka w wykonaniu Marianki  wzbudziła w nich bardzo pozytywne emocje, których długo nie zapomną.

Gratulujemy!


W dniu 20.03.18 r. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Mokotowa w Pływaniu.
Drużyna dziewcząt wywalczyła 7 miejsce.
Drużyna chłopców wywalczyła 5 miejsce.
Najlepsze indywidualne wyniki wywalczyli:
Max Ingelbinck 5a -II miejsce stylem dowolnym,
Igor Krukowski 5b – III miejsce stylem klasycznym.
Wszystkim pływakom gratuluję startów w dzisiejszych zawodach.
A.Andryszczyk


Konkurs OLIMPUS z j. angielskiego

  • Radosław Soysal – dyplom laureata, Nagroda 5. miejsce
  • Leon Lubieniecki – dyplom laureata 6. miejsce
  • Jan Czmuda – dyplom laureata 7. miejsce
  • Wojciech Ratański – dyplom laureata 7. miejsce
  • Nela Poręcka – – dyplom laureata 8. miejsce
  • Nadia Zięcina – dyplom laureata 9. miejsce
  • Aleksandra Zienkiewicz – dyplom laureata 10. miejsce
  • Helena Chromińska – dyplom laureata 9. miejsce

Konkurs matematyczny „W labiryntach matematyki”

Julian Grotowski (kl. 2) – 1. miejsce
Alan Kassenberg (kl. 3) – 2. miejsce


Do 2. etapu Konkursu matematycznego im. Jana Śniadeckiego zakwalifikowali się:

  • Kamil Milczarek – kl. IV
  • Wojciech Ratański – kl. V
  • Jan Czmuda– kl. V
  • Aleksandra Zienkiewicz– kl. V
  • Łukasz Dublas– kl. V
  • Przemysław Warmijak– kl. VI
  • Piotr Gorostiza– kl. VI
  • Katarzyna Noworyta– kl. VII

W dniach 20 i 21.02.18 r.rozegrano Mistrzostwa Mokotowa w Siatkówce chłopców.
Uczniowie 6b,7a i 5b  naszej szkoły w meczu półfinałowym wywalczyli 5 miejsce.
Nauczyciel wf
A.Andryszczyk

siat3 siat4 siat1 siat2


W dniach 13-15.02.18r. Dziewczęta z klas 7a,5a,5b wzięły udział w Mistrzostwach Mokotowa w Siatkówce.
Dziewczęta po wygraniu swojej grupy B, przeszły do półfinałów turnieju.Ostatecznie zajmując 4 m-ce.
Całej drużynie dziewcząt dziękuję za zaangażowanie w treningach i walkę  na parkiecie do ostatniej piłki.

s14 s11 s13 s12


Do 2. etapu konkursu „Bezpieczni w sieci” zakwalifikowali się:

Sławomir Dąbrowski (5b)
Oliwia Pawela (6b)
Tomasz Achramowicz (5c)
Jakub Czuber (4b)
Helena Chromińska (7b)


Wyniki końcowe rozegranego w dniach 4.12.17 do 15.12.17 r. MIKOŁAJKOWEGO Turnieju w Piłce Nożnej Klas 3/4/5.

Klasy 4u:
1mce – klasa 4d,
2mce – klasa 4c,
3mce- klasa 4b,
4mce – klasa 4a,
5mce -klasa 3d

Wyróżnienia otrzymali:
Majeciej Jeleński – krój strzelców klas 4 (7b), Maciej Sieradzka kl 4d najlepszy bramkarz, Damian Frokter kl.4c najlepszy obrońca oraz najlepsi zawodnicy klas: Tomasz Zagórny, Marcel Chłus, Szymon Boboryko, Gustaw Chmielewski.

Klasy 5:
1mce – 5a,
2mce- 5b,
3mce – 5c,

Wyróżnienia: Król strzelców kl.5 Wojciech Deputowski (4 b),najlepsi zawodnicy: Patryk Chwyczko, Jaś Czmuda, Antek Miedziński.

Dziękuję Radzie Rodziców za ufundowanie słodyczy w turnieju.
Organizatorzy: A.Andryszczyk, P.Chaberek

IMG_1734 IMG_1654 IMG_1727 IMG_1732 IMG_1740 IMG_1736 IMG_1691 IMG_1741


Pomaganie jest fajne

Dziękuje Radzie Rodziców z pomoc w ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.

Opiekun SKW
Agnieszka Andryszczyk

pom4 pom5 pom6 pom7 pom2 pom3a pom1a


Wyniki Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania Literatury Fantasy

 Wszyscy uczestnicy konkursu za przygotowanie fragmentu do odczytania otrzymali słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

Uczniowie  klas 4-7  wyróżnieni  oceną celującą z j. polskiego:

Jakub Czuber, kl. 4b
Adela Glińska, kl. 4c
Wojciech Ratański, kl. 5a
Karol Chmielewski, kl. 5a
Nadia Zięcina, kl. 5c
Aleksandra Łęcka, kl. 6a

Uczniowie  klas 4-7  wyróżnieni  oceną bardzo dobrą  z j. polskiego:

Maria Stefańska, kl. 4a
Bartosz Prokocki, kl. 4a
Krzysztof Butkiewicz, kl. 4d
Łukasz Dublas, kl. 5a
Michalina Mykytyn, kl. 5a
Marta Romanowska, kl. 5b
Jana Senicić, kl. 5c
Paulina Juszczak, kl. 6a
Jerzy Rudolf, kl. 6a
Marta Filipczak, kl. 6a
Karolina Barbrich, kl. 7a

Gratulujemy !!!   


W dniu 17.11.17 r. Uczniowie naszej szkoły zostali Mistrzami Mokotowa w zawodach „Od Zabawy do sportu” zajmując I miejsce.
Gratulujemy całej drużynie i trzymamy kciuki na Mistrzostwach Warszawy.
A.Andryszczyk
P.Chaberek

sport3 sport2 sport4 sport1


W dniu 9.11.17 r. Uczniowie klas 2/7 wzięli udział w Mokotowskich Biegu Niepodległości.

Najlepsze wyniki uzyskali:
1mce Matylda Chłus 3a,
2mce Maja Niedziałkowska 3d,
1mce Aleks Kennedy 3a,
2 mce Dominik Grzymała 3e,
4mce Aleksander Zemlok 2a,
3mce Zosia Tymczyszyn 4d,
4 mce Zosia Lodzińska 3d,
1 mce Mateusz Jeleński 4d,
2 mce Maciej Jeleński 4d,
3 mce Marcel Chłus 4b,
2 mce Ola Rosiak 7a,
3 mce Basia Klatka 5a,
5 mce Oliwia Bęza 5a,
6 mce Iga Chmielewska 7a,
4 mce Krystian Śliwiński 6b,
3 mce Zuzanna Chlebińska 7b,
4 mce Bartosz Liwanowski 7b
Wszystkim biegaczom gratulujemy zajętych miejsc

Agnieszka Andryszczyk
Patryk Chaberek

IMG_1445 IMG_1453 IMG_1449 IMG_1457


Mistrzostwa Mokotowa w Sztafecie Przełajowej 2017!

W piątek 29.09.17 r. drużyna dziewcząt i chłopców wzięła udział w biegu drużynowym tzw. sztafecie przełajowej na dys.800 m.
Dziewczęta uzyskały 11 miejsce. Chłopcy uzyskali II miejsce i zostali V-ce Mistrzami Mokotowa.
Gratuluję !!
Agnieszka Andryszczyk

IMG_1210 IMG_1212 IMG_1200


Mistrzostwa Mokotowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych 2017 r.

W dniu 26.09.17 r. najlepsi biegacze naszej szkoły uczestniczyli w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansach 800 m, 1000 m i 1500 m.
Najlepsze wyniki uzyskali:
Mateusz Jeleński kl. 4d – I m-ce,
Maciej Jeleński kl.  4d – II m-ce,
Paweł Komska kl. 5b – VIII m-ce,
Maciej Lipski kl. 7a – VI m-ce
Dominik Butta kl. 7b – V m-ce,
Adam Chickiewicz kl. 7b – VII m-ce,
Zuzanna Chlebińska kl. 7b – VIII m-ce
W dniu 5.10.17 r. uczniowie klas 5-7 będą reprezentować naszą szkołę i dzielnicę w Mistrzostwach Warszawy w Biegach Przełajowych na terenie AWF Warszawa.
Życzę wszystkim powodzenia!
Agnieszka Andryszczyk

IMG_1190 IMG_1185 IMG_1186 IMG_1192 IMG_1193 IMG_1184 IMG_1188