Tu znajdziesz informacje o organizacji pracy biblioteki, jej ofercie a także organizowanych w niej atrakcyjnych działaniach.

Organizacja Pracy biblioteki

Godziny otwarcia:

• poniedziałek  08.00-13.50
  • wtorek  08.00-13.50
  • środa  08.00-13.50
  • czwartek  08.00-13.50
  • piątek  08.00-13.50

Regulamin biblioteki:

1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.
2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:

• wypożyczając je do domu
  • czytając lub przeglądając na miejscu

3. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres dwóch tygodni.
4. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem.
5. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez bibliotekarza.
6. Wypożyczone książki muszą zostać zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego.
7. W bibliotece obowiązuje Strefa Ciszy oraz zakaz picia, jedzenia i biegania między regałami.

Zbiory

W naszej bibliotece znajduje się wiele interesujących książek. Księgozbiór liczy ponad 12 tys. woluminów. Czytelnicy mają do dyspozycji różnorodne bajki, baśnie, zbiory poezji, opowieści o zwierzętach, powieści przygodowe, obyczajowe a także książki popularnonaukowe oraz najnowsze słowniki.

Czytelnię stanowi niewielki kącik czytelniczy, w którym można skorzystać z archiwalnych numerów następujących czasopism” oraz dopisanie do tego: „Niestety w roku szkolnym 2013/2014 biblioteka nie prenumeruje żadnego tytułu ze względu na brak środków finansowych.

• „Świerszczyk”
  • „Kumpel”
  • „Scooby-Doo”
  • „Mały Artysta”
  • „Przygoda ze sztuką”
  • „Victor Junior”
  • „Auto Moto”
  • „Delta”
  • „Piłka Nożna Plus”

Biblioteka jest przyjazna dla uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. To miejsce, gdzie oprócz wypożyczenia książki można odpocząć od zgiełku panującego podczas przerwy i wyciszyć się.

Od lutego 2008 r. nasza biblioteka ma również Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej ICIM (współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego) – 4 komputery z dostępem do Internetu. Wszyscy uczniowie mogą korzystać z większości stron internetowych (dostęp do stron z nieodpowiednimi treściami blokuje specjalny program), ale również ze słowników czy encyklopedii zainstalowanych na tych komputerach. W ICIM obowiązuje bezwzględny zakaz wykorzystywania komputerów do gier.

Kącik czytelniczy

Czytelnię stanowi niewielki kącik czytelniczy, w którym można skorzystać z archiwalnych numerów czasopism z różnych dziedzin oraz aktualnych numerów: Kumpla, Victora Juniora, Świerszczyka, Mój pies, Kocie sprawy, National Geographic, Scooby-Doo, Moto Świat, Just Kick it, Świat wiedzy.

Wydarzenia czytelnicze

Biblioteka szkolna to miejsce niezwykłe, w którym chyba najlepiej w szkole łączy się przyjemne z pożytecznym. Tu można odpocząć  a przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego o otaczającym nas świecie.

Podczas specjalnych zajęć młodsi czytelnicy przede wszystkim zapoznają się z biblioteką i jej skarbami… Starsi czytelnicy uczą się natomiast przede wszystkim efektywnie korzystać z różnych źródeł informacji.

Biblioteka aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym szkoły. Wzięliśmy udział w konkursie „Wymyśl maskotkę Bibliomanii” oraz „Nowe Strony Miasta” zorganizowanym przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga.

Wzięliśmy również udział w konkursie „Kukiełka z krainy książki”:

bi1 bi2